NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита в Националния археологически институт с музей при БАН
5653
Творчески отражения

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита в Националния археологически институт с музей при БАН

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита тази вечер в Националния археологически институт с музей при БАН  (НАИМ при БАН). „Бих искал да ви разкажа за богатата културна традиция на Хърватия, място с дълга история. В този регион е съхранено изобилие от исторически артефакти и богата култура, с която искаме да ви запознаем“, каза доц. Попов

| 07 Ноември 2024, 20:34 ч.
Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита в Националния археологически институт с музей при БАН
Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита в Националния археологически институт с музей при БАН
Снимка © Ваня Сухарова

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита тази вечер в Националния археологически институт с музей при БАН  (НАИМ при БАН).

За първи път във Видин дуо "Арденца" изпълни рапсодия „ISE” на композитора Георги Андреев. Произведението е част от програмата на концерта „Музика на всички времена“ на Симфониета Видин, в която звучаха още творби на Хендел, Моцарт и Танеев.

Дамите от дуо "Арденца" не гостуват за първи път в дунавския град, каза диригентът Петър Димитров. Проф. д-р Даниела Дикова е преподавател по съпровод в Националната музикална академия "Проф. П. Владигеров", акомпанятор, камерен музикант и основател на фондация „Арденца“. Другата половина от дуото е доц. д-р Галина Койчева-Мирчева - преподавател по цигулка в музикалната академия и първи концертмайстор в Симфоничния оркестър на БНР. Те приемат като своя мисия създаването и популяризирането на нова българска музика. По тяхна инициатива се появява и рапсодията за цигулка, пиано и оркестър "ISE" (в превод" "

Голям концерт с участието на изпълнителите 100 кила, Торино и Пашата, Дара и рок групата Б.Т.Р. на открита сцена "Крепостни сцени" пред Стария град в Несебър постави началото на кампанията "Не сте сами".

Негови организатори бяха Агенция "Митници" и Националната агенция за приходите със съдействието на Община Несебър, като кампанията цели да информира колкото се може повече младите за опасностите от хазартната и наркотичната зависимости.

Малко след като автомобилното движението по пътя към Стария град бе спряно около 19:30 ч., за настроението на пристигащата публика като диджей се погрижи 100 кила.

Петнадесет минути преди 21:00 часа водещата - актрисата Гергана Стоянова, представи на сцената Стефан Бакалов, началник на отдела за борба с наркотрафика в Агенция "Митници", който заяви: "Кампанията е наша лична кауза и през годините стана кауза на цялото о

Театър „София“ обявява кастинг за ролята на Гупър в спектакъла „Котка върху горещ ламаринен покрив” от Тенеси Уилямс, съобщават от трупата.

Прослушването ще се състои на 9 септември. Могат да участват професионални актьори на възраст от 25 до 40 години.

Репетиционният период продължава от септември до ноември, посочват от театъра.

Както информирахме, Стайко Мурждев е режисьор на представлението по един от най-емблематичните текстове на американския театър, отличен с награда „Пулицър“ през 1955 година.

За началото на репетициите от театъра съобщиха през юни.

Сценографията е на Никола Налбантов, композитор е Петър Дундаков, преводът е на Иванка Димитрова.

В обявения през юни актьорски състав са Гринго-Богдан Григоров, Елеонора

Заради филм, режисиран от сина му Ронан, Даниъл Дей-Луис се завръща отново към актьорския занаят, седем години, след като бе обявил, че го напуска завинаги, предаде АП. 

Проектът беше обявен във вторник от продуцентските компании „Фокус Фичърс“ и „План Б“, които си партнират в Anemone („Анемония“). Във филма, който е режисьорски дебют на Ронан Дей-Люис, ще участват баща му, както и Шон Бийн и Саманта Мортън. Сценаристи са баща и син Дей-Люис. 

По-рано във вторник Даниъл Дей-Люис и Бийн бяха забелязани да карат мотор в Манчестър, Англия, което подклажда интригата за предстоящото му завръщане към актьорството. След заснемането на филма на Пол Томас Андерсън „Невидима нишка“ през 2017 г. 67-годишният актьор беше заявил, че се оттегля от актьорската си кариера. 

„През целия си живот съм дрънкал ка

„Някъде тук“ е заглавието на изложбата, която Десислава Денева - Деде подрежда в столичната галерия „Българи“.

Експозицията ще бъде открита на 17 октомври, съобщават домакините на експозицията.

По думите на изкуствоведа Аксиния Джурова „Крештяща тишина“ , „Желязна луна“ , „Някъде тук“ не са случайни названия на част от картините на Деси Денева, нито пък циклите „Метаморфози“ и „Оксиморони“. Не са и резултат от прилагане на ефекта на изненадата от авторката, или възможностите да погледне на явленията от тяхната необичайна страна, отбелязва тя.

„Платната, които тя излага в галерия „Българи“ са правени между 2019 и 2024 г. – времето, в което ковид пандемията ни изкара от „зоната на комфорта“, както самата Деси Денева казва, за да открие истинския

„Бих искал да ви разкажа за богатата културна традиция на Хърватия, място с дълга история. В този регион е съхранено изобилие от исторически артефакти и богата култура, с която искаме да ви запознаем“, каза доц. Попов.

Изложбата съдържа тридесет широкоформатни постера, показва най-забележителните археологически обекти и паметници на Хърватия под водата, в морето и на сушата.

Изложбата е част от програмата на Дните на хърватското археологическо наследство и включва четири лекции на археолозите д-р Марко Диздар от Археологическия музей – Загреб, д-р Томислав Билич от Археологическия музей – Загреб, д-р Тино Лелекович от Хърватската академия на науките и изкуствата, и д-р Санин Михелич, директор на Археологическия музей в Загреб между 2016-2023 г. и понастоящем директор на Музея на изкуствата и занаятите в Загреб. 

(Следва)

Документалният филм "Елтън Джон: Never Too Late" ще има своята европейска премиера на Лондонския кинофестивал през октомври, съобщи "Варайъти".

Филмът, проследяващ половинвековната кариера на една от най-легендарните фигури в музиката, ще бъде показан на галавечер с участието на Джон на 10 октомври - ден след откриването на кинофестивала. 

Документалният филм "Елтън Джон: Never Too Late" е режисиран от Ар Джей Кътлър (Billie Eilish: The World`s a Little Blurry, Listen To Me Marlon) и брачния партньор на певеца, Дейвид Фърниш. 

Лентата, поднасяща едно емоционално заредено, интимно и възвисяващо пътешествие, разказва историята на Елтън Джон, който лично обръща поглед назад към живота си и изумителните ранни дни на 50-годишната си кариера.

Докато се подготвя за последния си концерт в Северна Америка на стадион "Доджър", Джон разказва за

Преди двайсет и пет години Лорън Уайзбъргър, която мечтае да пише, започва работа като асистентка на главната редакторка на сп. „Вог“ Ана Уинтур. Годината е 1999 г. и „Ана нямаше компютър“, споделя по-късно Уайзбъргър, цитирана от „Гардиън“.

Асистентите имат задачата да разнасят компютрите на най-прочутия моден редактор в света, известна и до днес като законодателка в модата. 

Двайсет и пет години по-късно светът, описан в романа „Дяволът носи „Прада“, направил Уайбъргър звезда на литературния небосклон в полето на бестселърите, изглежда почти романтично. Токсичната среда, довела до постоянен, денонощен стрес у начинаещата асистентка, се е променила до неузнаваемост.

Списанията, и не само модните, днес са пометени от онлайн медиите, а „високите и изумително изглеждащи хора“, работещи по стра

Проектът „В света на музиката” на Плевенската филхармония гостува в Сливен на 7 ноември, съобщиха организаторите. 

Цигуларят Веско Ешкенази, акордеонистката Вероника Тодорова и оркестърът на Плевенската филхармония под диригентството на Георги Милтиядов ще изпълнят на сцената на зала "Сливен" програмата, отличена с приза „Музикален проект на годината”.

В концертите са включени, както класически произведения, така и заглавия от популярната музика в аранжимент за симфоничен оркестър и солисти.

Публиката ще чуе творби от Йохан Себастиан Бах, Антонио Вивалди, Волфганг Амадеус Моцарт, Росини, Менделсон, Арам Хачатурян, Петко Стайнов, Ренцо Руджери, Астор Пиацола, Енио Мориконе, Джон Уилямс, както и от Майкъл Джексън, Queen, AC/DC.

Музикалната селекция включва и две авторски произведения на Вероника Тодорова - Dance on the river и

Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам" в Париж, съобщи АФП. 

В петък вечер процесия с факли по улиците на Париж ще придружи средновековната статуя, спасена от пламъците през 2019 г., до храма. 

Мадоната с младенеца беше намерена непокътната след пожара и впоследствие беше поставена в църквата "Сен Жермен Оксероа", където се намираше в продължение на пет години. 

В 18:00 ч. местно време вярващите са призовани да дойдат пред църквата, която се намира близо до Лувъра. Оттам процесията ще тръгне към катедралата "Нотр Дам", където ще бъде благословена от архиепископа на Париж Лоран Улрих. 

Това ще бъде и последното голямо събитие, свързано с обновяването на "Нотр Дам" след пожара и преди отварянето на 7 и 8 декември. 

Статуята, която ще бъде използвана за шествието, е реплика на оригинална

Месеци след като отложиха концерти заради здравословни проблеми на фронтмена Стивън Тайлър, музикантите от групата обявиха, че слагат край на прощалното си турне, защото гласните му струни няма да се възстановят. 

„Както знаете, гласът на Стивън е инструмент като никой друг", се казва в изявлението на групата, публикувано в социалната мрежа Екс. 

Китаристът на „Куин“ Брайън Мей сподели възхищението си от фронтмена на "Аеросмит" в Инстаграм: “Стив Тайлър е един от най-великите вокалисти и фронтмени на всички времена и е ужасно, че необикновеният му глас е толкова увреден. Всичко преминава, но вдъхновяващото творчество на „Аеросмит“ ще остане, заедно със спомените за наистина една от най-страхотните групи, излизали на сцена“.

Когато групата, в която участват също китаристът Джо Пери, басистът Том Хамилтън, китаристът Брад Уитфорд и барабанистът Джоуи Кр

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 11:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
5653
Творчески отражения

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита в Националния археологически институт с музей при БАН

„Бих искал да ви разкажа за богатата културна традиция на Хърватия, място с дълга история.Изложбата съдържа тридесет широкоформатни постера, показва най-забележителните археологически обекти и паметници на Хърватия под водата, в морето и на сушата.

| 07 Ноември 2024, 20:34 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита в Националния археологически институт с музей при БАН
Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита в Националния археологически институт с музей при БАН
Снимка © Ваня Сухарова

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита тази вечер в Националния археологически институт с музей при БАН  (НАИМ при БАН).

„Бих искал да ви разкажа за богатата културна традиция на Хърватия, място с дълга история. В този регион е съхранено изобилие от исторически артефакти и богата култура, с която искаме да ви запознаем“, каза доц. Попов.

За първи път във Видин дуо "Арденца" изпълни рапсодия „ISE” на композитора Георги Андреев. Произведението е част от програмата на концерта „Музика на всички времена“ на Симфониета Видин, в която звучаха още творби на Хендел, Моцарт и Танеев.

Дамите от дуо "Арденца" не гостуват за първи път в дунавския град, каза диригентът Петър Димитров. Проф. д-р Даниела Дикова е преподавател по съпровод в Националната музикална академия "Проф. П. Владигеров", акомпанятор, камерен музикант и основател на фондация „Арденца“. Другата половина от дуото е доц. д-р Галина Койчева-Мирчева - преподавател по цигулка в музикалната академия и първи концертмайстор в Симфоничния оркестър на БНР. Те приемат като своя мисия създаването и популяризирането на нова българска музика. По тяхна инициатива се появява и рапсодията за цигулка, пиано и оркестър "ISE" (в превод" "

Голям концерт с участието на изпълнителите 100 кила, Торино и Пашата, Дара и рок групата Б.Т.Р. на открита сцена "Крепостни сцени" пред Стария град в Несебър постави началото на кампанията "Не сте сами".

Негови организатори бяха Агенция "Митници" и Националната агенция за приходите със съдействието на Община Несебър, като кампанията цели да информира колкото се може повече младите за опасностите от хазартната и наркотичната зависимости.

Малко след като автомобилното движението по пътя към Стария град бе спряно около 19:30 ч., за настроението на пристигащата публика като диджей се погрижи 100 кила.

Петнадесет минути преди 21:00 часа водещата - актрисата Гергана Стоянова, представи на сцената Стефан Бакалов, началник на отдела за борба с наркотрафика в Агенция "Митници", който заяви: "Кампанията е наша лична кауза и през годините стана кауза на цялото о

Театър „София“ обявява кастинг за ролята на Гупър в спектакъла „Котка върху горещ ламаринен покрив” от Тенеси Уилямс, съобщават от трупата.

Прослушването ще се състои на 9 септември. Могат да участват професионални актьори на възраст от 25 до 40 години.

Репетиционният период продължава от септември до ноември, посочват от театъра.

Както информирахме, Стайко Мурждев е режисьор на представлението по един от най-емблематичните текстове на американския театър, отличен с награда „Пулицър“ през 1955 година.

За началото на репетициите от театъра съобщиха през юни.

Сценографията е на Никола Налбантов, композитор е Петър Дундаков, преводът е на Иванка Димитрова.

В обявения през юни актьорски състав са Гринго-Богдан Григоров, Елеонора

Заради филм, режисиран от сина му Ронан, Даниъл Дей-Луис се завръща отново към актьорския занаят, седем години, след като бе обявил, че го напуска завинаги, предаде АП. 

Проектът беше обявен във вторник от продуцентските компании „Фокус Фичърс“ и „План Б“, които си партнират в Anemone („Анемония“). Във филма, който е режисьорски дебют на Ронан Дей-Люис, ще участват баща му, както и Шон Бийн и Саманта Мортън. Сценаристи са баща и син Дей-Люис. 

По-рано във вторник Даниъл Дей-Люис и Бийн бяха забелязани да карат мотор в Манчестър, Англия, което подклажда интригата за предстоящото му завръщане към актьорството. След заснемането на филма на Пол Томас Андерсън „Невидима нишка“ през 2017 г. 67-годишният актьор беше заявил, че се оттегля от актьорската си кариера. 

„През целия си живот съм дрънкал ка

„Някъде тук“ е заглавието на изложбата, която Десислава Денева - Деде подрежда в столичната галерия „Българи“.

Експозицията ще бъде открита на 17 октомври, съобщават домакините на експозицията.

По думите на изкуствоведа Аксиния Джурова „Крештяща тишина“ , „Желязна луна“ , „Някъде тук“ не са случайни названия на част от картините на Деси Денева, нито пък циклите „Метаморфози“ и „Оксиморони“. Не са и резултат от прилагане на ефекта на изненадата от авторката, или възможностите да погледне на явленията от тяхната необичайна страна, отбелязва тя.

„Платната, които тя излага в галерия „Българи“ са правени между 2019 и 2024 г. – времето, в което ковид пандемията ни изкара от „зоната на комфорта“, както самата Деси Денева казва, за да открие истинския

Изложбата съдържа тридесет широкоформатни постера, показва най-забележителните археологически обекти и паметници на Хърватия под водата, в морето и на сушата.

Изложбата е част от програмата на Дните на хърватското археологическо наследство и включва четири лекции на археолозите д-р Марко Диздар от Археологическия музей – Загреб, д-р Томислав Билич от Археологическия музей – Загреб, д-р Тино Лелекович от Хърватската академия на науките и изкуствата, и д-р Санин Михелич, директор на Археологическия музей в Загреб между 2016-2023 г. и понастоящем директор на Музея на изкуствата и занаятите в Загреб. 

Документалният филм "Елтън Джон: Never Too Late" ще има своята европейска премиера на Лондонския кинофестивал през октомври, съобщи "Варайъти".

Филмът, проследяващ половинвековната кариера на една от най-легендарните фигури в музиката, ще бъде показан на галавечер с участието на Джон на 10 октомври - ден след откриването на кинофестивала. 

Документалният филм "Елтън Джон: Never Too Late" е режисиран от Ар Джей Кътлър (Billie Eilish: The World`s a Little Blurry, Listen To Me Marlon) и брачния партньор на певеца, Дейвид Фърниш. 

Лентата, поднасяща едно емоционално заредено, интимно и възвисяващо пътешествие, разказва историята на Елтън Джон, който лично обръща поглед назад към живота си и изумителните ранни дни на 50-годишната си кариера.

Докато се подготвя за последния си концерт в Северна Америка на стадион "Доджър", Джон разказва за

Преди двайсет и пет години Лорън Уайзбъргър, която мечтае да пише, започва работа като асистентка на главната редакторка на сп. „Вог“ Ана Уинтур. Годината е 1999 г. и „Ана нямаше компютър“, споделя по-късно Уайзбъргър, цитирана от „Гардиън“.

Асистентите имат задачата да разнасят компютрите на най-прочутия моден редактор в света, известна и до днес като законодателка в модата. 

Двайсет и пет години по-късно светът, описан в романа „Дяволът носи „Прада“, направил Уайбъргър звезда на литературния небосклон в полето на бестселърите, изглежда почти романтично. Токсичната среда, довела до постоянен, денонощен стрес у начинаещата асистентка, се е променила до неузнаваемост.

Списанията, и не само модните, днес са пометени от онлайн медиите, а „високите и изумително изглеждащи хора“, работещи по стра

Проектът „В света на музиката” на Плевенската филхармония гостува в Сливен на 7 ноември, съобщиха организаторите. 

Цигуларят Веско Ешкенази, акордеонистката Вероника Тодорова и оркестърът на Плевенската филхармония под диригентството на Георги Милтиядов ще изпълнят на сцената на зала "Сливен" програмата, отличена с приза „Музикален проект на годината”.

В концертите са включени, както класически произведения, така и заглавия от популярната музика в аранжимент за симфоничен оркестър и солисти.

Публиката ще чуе творби от Йохан Себастиан Бах, Антонио Вивалди, Волфганг Амадеус Моцарт, Росини, Менделсон, Арам Хачатурян, Петко Стайнов, Ренцо Руджери, Астор Пиацола, Енио Мориконе, Джон Уилямс, както и от Майкъл Джексън, Queen, AC/DC.

Музикалната селекция включва и две авторски произведения на Вероника Тодорова - Dance on the river и

Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам" в Париж, съобщи АФП. 

В петък вечер процесия с факли по улиците на Париж ще придружи средновековната статуя, спасена от пламъците през 2019 г., до храма. 

Мадоната с младенеца беше намерена непокътната след пожара и впоследствие беше поставена в църквата "Сен Жермен Оксероа", където се намираше в продължение на пет години. 

В 18:00 ч. местно време вярващите са призовани да дойдат пред църквата, която се намира близо до Лувъра. Оттам процесията ще тръгне към катедралата "Нотр Дам", където ще бъде благословена от архиепископа на Париж Лоран Улрих. 

Това ще бъде и последното голямо събитие, свързано с обновяването на "Нотр Дам" след пожара и преди отварянето на 7 и 8 декември. 

Статуята, която ще бъде използвана за шествието, е реплика на оригинална

Месеци след като отложиха концерти заради здравословни проблеми на фронтмена Стивън Тайлър, музикантите от групата обявиха, че слагат край на прощалното си турне, защото гласните му струни няма да се възстановят. 

„Както знаете, гласът на Стивън е инструмент като никой друг", се казва в изявлението на групата, публикувано в социалната мрежа Екс. 

Китаристът на „Куин“ Брайън Мей сподели възхищението си от фронтмена на "Аеросмит" в Инстаграм: “Стив Тайлър е един от най-великите вокалисти и фронтмени на всички времена и е ужасно, че необикновеният му глас е толкова увреден. Всичко преминава, но вдъхновяващото творчество на „Аеросмит“ ще остане, заедно със спомените за наистина една от най-страхотните групи, излизали на сцена“.

Когато групата, в която участват също китаристът Джо Пери, басистът Том Хамилтън, китаристът Брад Уитфорд и барабанистът Джоуи Кр

(Следва)

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.